Plzeňský Barcamp 2019 – ohlédnutí

Letos se v Plzni, v prostorách Vědeckotechnického parku Plzeň odehrál již šestý ročník populární akce Plzeňský Barcamp. Přestože šlo již o šestý ročník, tak se v mnoha ohledech odlišoval od předchozích ročníků. Jednak se zcela proměnil tým organizátorů, a také se, až na výjimky, proměnil team speakerů. Letošním organizátorem byla poprvé  organizace TECHHEAVEN.

Dopoledne

Na letošní Barcamp jsem dorazil už jako jeden z prvních, aby mi nic neuniklo. Po vstupu do budovy na mě čekala trochu zmatená registrace. Slečna za stolečkem očividně moc nevěděla co má dělat, ale nakonec jsme to nějak zvládli 🙂

První přednášku, na kterou jsem vyrazil, byla přednáška Jakuba Boučka, který povídal o svých zkušenostech s .htaccess. Druhou mojí navštívenou přednáškou byla přednáška o elektromobilitě v Plzni od Lukáše Česala. Lukáš zde pohovořil o výhodách a nevýhodách elektromobilů a připravil pro účastníky srovnání dostupných modelů a jejich poměr ceny k užitné hodnotě.

Poté jsem si nechal hodinu volno a začal jsem se připravovat na vlastní přednášku, kterou jsem měl od čtrnácti hodin. Na poslední chvíli jsem ještě opravil pár nesrovnalostí a doplnil zapomenuté slajdy, protože jsem nechtěl příchozí o nic podstatného ochudit. V mezičase jsem si ještě zaskočil na oběd do místní jídelny, kde letos poprvé nevařili místní kuchaři, ale jídlo byla přivezeno cateringovou firmou.

Odpoledne

Odpolední program začal čtyřmi přednáškami, z nichž moje byla na téma Deployment a správa projektu, aneb aby vás kolegové nebudili v 7 ráno.

Část odpoledního programu konference Barcamp

Ve své přednášce jsem pohovořil o svých více než desetiletých zkušenostech se softwarovým vývojem, zejména se zaměřením na webové stránky. Představil jsem postupy, které se mi osvědčili, jsou snadno aplikovatelné a nezaberou příliš času při jejich implementaci. Abych neochudil příchozí, kteří přišli ryze kvůli technickým informacím, tak jsem do poslední třetiny přednášky vložil několik slidů o deploymentu a CI.

Jak se mi to nakonec povedlo se můžete podívat ve videu níže.

Odpoledne jsem ještě navštívil přednášku svého spolupracovníka Milana Davídka o regulárních výrazech. Překvapilo mě kolik lidí zavítalo na přednášku o tomto poměrně komplikovaném tématu v pozdějším čase. Osobně jsem si z přednášky odnesl několik zajímavých informací. Její záznam pak určitě stojí za shlédnutí.

Závěrem

Na závěr se můžete podívat na ohlédnutí se za letošním Barcampem očima jeho organizátorů. Za sebe mohu říci, že jsem si letošní ročník užil a už se těším na další.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *