Blog

  • Nastavení DNSSEC pro wehbosting Wedos u Cloudflare

    DNSSEC (Domain Name System Security Extensions) je klíčovou technologií, která zvyšuje bezpečnost doménových jmen a zabraňuje různým druhům útoků, jako jsou DNS cache poisoning a falešné přesměrování na jinou než požadovanou stránku. Pokud provozujete jakýkoliv web, tak je vhodné zajistit, aby vaše doména byla chráněna pomocí DNSSEC. V tomto článku se dozvíte, jak provést nastavení…

    Přečtěte si více →

  • Nejlepší SMS brána pro rok 2022

    Připravil jsem pro Vás srovnání pěti významných poskytovatelů SMS bran na českém trhu, které můžete využít pro rozesílání transakčních SMS z Vašich e-shopů a jiných informačních systémů. Porovnával jsem vždy nejméně příznivé ceníkové ceny u jednotlivých služeb, které využijí například ti nejmenší e-shopaři. Při větším objemu SMS měsíčně se lze dostat na mnohem zajímavější ceny.…

    Přečtěte si více →

  • Výpis z katastru nemovitostí v roce 2021

    Katastr nemovitostí je veřejným registrem, který uchovává informace o parcelách, stavbách, domech a bytech. Lze z něj vyčíst spoustu informací – namátkou: informace o vlastnících, spoluvlastnících, zástavních právech, věcných břemenech, nabývacích titulech a případných jiných omezeních. Výpis z katastru nemovitostí k danému pozemku nebo nemovitosti si může obstarat každý. Není potřeba se prokazovat žádným dokladem…

    Přečtěte si více →

  • SSH – přihlašujeme se bez použití hesla

    Pokud se často připojujete prostřednictvím protokolu SSH na unixové servery, tak jste již určitě přemýšleli, jak připojení na server zjednodušit. Neustálé zadávání hesla, které se někam přenáší není ani pohodlné a ani bezpečné. Řešením je autentizace za použití SSH klíče! Praktická část tohoto článku je přizpůsobená pro uživatele MS Windows. Co jsou to SSH klíče…

    Přečtěte si více →

  • De Morganovy zákony v programování

    V programátorské praxi často intuitivně používáme některých operací, ale často si ani neuvědomujeme teoretický základ, ze kterého vycházejí. V nedávné době jsem se při programování potýkal s úpravou jednoho komplikovanějšího výrazu, který jsem chtěl nakonec upravit do jednoduššího tvaru. Při těchto úpravách jsem si uvědomil, že pro úpravu výrazů používám základní matematickou logiku – De…

    Přečtěte si více →

  • PhpStorm: Synchronizace nastavení mezi počítači

    V poslední době se mnoho firem, vzhledem k aktuální situaci v ČR, rozhodlo přesunout co nejvíce svých kolegů na home office. To klade v první řadě zejména nároky na udržení efektivity práce. Co se programátorů týče, tak jejich efektivitu do značné míry ovlivňuje IDE, které používají. Proto je důležité mít vývojové prostředí na domácím stroji…

    Přečtěte si více →

  • Plzeňský Barcamp 2019 – ohlédnutí

    Letos se v Plzni, v prostorách Vědeckotechnického parku Plzeň odehrál již šestý ročník populární akce Plzeňský Barcamp. Přestože šlo již o šestý ročník, tak se v mnoha ohledech odlišoval od předchozích ročníků. Jednak se zcela proměnil tým organizátorů, a také se, až na výjimky, proměnil team speakerů. Letošním organizátorem byla poprvé  organizace TECHHEAVEN. Dopoledne Na…

    Přečtěte si více →

  • WordPress – z nouze ctnost nebo dobře promyšlená strategie?

    Poslední dobou se stále častěji, setkávám s myšlenkami, že udělat web na platformě WordPress je špatné, a že je nutné za každou cenu vyvíjet web od píky na vlastním řešení. Tímto příspěvkem bych rád přilil svojí troškou oleje do pověstného ohně. První snahy o tvorbu vlastního webu Co se mě týče, tak jsem v minulosti…

    Přečtěte si více →

Hledejte na blogu další články